1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

May 18, 2016

Senin Anlattığın Kadar Değil Benim Anladığım Kadar!

Category: blog
Posted by: promedia

Kişi, iletişimi, “çok anlatmak” sandığı sürece sağlıklı bir yol izlenemeyeceği gibi, iletişim kurulan kişinin seviyesini ve algısını belirlemek de doğru iletişim yöntemi olarak dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur. Bir çocuğun “anne ben nasıl oldum?” sorusu karşısında anlatılan leylek hikayesi gibi, günlük iletişimde de karşı tarafın kafasını karıştırmamak, anlayabileceği şekilde cümleler seçerek net ve belirgin konuşmak gerekir.

İş hayatında da durum farklı değildir. Tekstilden gıdaya, teknolojiden eğitime farklı sektör çalışanları, sayısız sektör terimi ve değişik çalışma alanları göz önüne alındığında, iletişimin imkânsız gibi göründüğü bu noktada, empati kurabilmek, karşı tarafın beyni ile düşünerek anlatım gerçekleştirmek hayat kurtarabilir.

Bir ürün satarken veya hizmet sağlarken, iş birliği kurmak istediğinizde veya proje gerçekleştirirken her türlü iletişim sürecinde bu yöntem, en doğru şekilde anlatabilmek ve anlaşılabilmek için ilk tercih edilmesi gerekenler arasındadır. Çünkü iki kişinin ilişki kurması sonucu ortaya çıkan iletişimin başarısı, anlatım oranına değil, anlaşılma oranına bağlıdır. Bu sebeple etkili iletişimin sırrı hiçbir zaman sadece anlatmakta değil, karşınızdaki kişiye göre anlatabilmektedir. Her akşam Zeytinburnu diye bağıran bir minibüs şoförünün maç olduğu akşam arabasını Abdi İpekçi diye bağırarak doldurmaya çalışması bilinçli ya da bilinçsiz doğru iletişimin en güzel örneklerinden biridir.  Uzun lafın kısası diyecek olursak Mevlana’ya teşekkürü borç biliriz; “Ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır”.

 

yazar: Nevcan Alacan
yazar-email: nevcan@promedia.com.tr
Previous page: İletişim