1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

Mar 30, 2016

PAKDER - BAKLİYAT İLE SIRA DIŞI LEZZETLER ARTIK MUTFAKLARDA

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

Proje kapsamında Şubat ve Mart 2016 aylarında gerçekleştirilen aşçılık eğitimleri ile araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda bakliyat ürünlerinin kullanıldığı 50 sıra dışı bakliyat yiyeceği artık tüketicilerin beğenisine sunulmaya hazır. Birbirinden lezzetli hafif unlu mamullerin tariflerine “bakliyatye.com” internet sitesinden ulaşılabilecek.

Proje ve bakliyatın sağlık açısından faydaları hakkında bilgiler veren PAKDER Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı İsmet Aral, Bakliyat sektöründe ulusal ve uluslararası durum göz önünde bulundurulduğunda, günlük beslenme alışkanlıklarında bakliyat kullanma eğiliminin arttırılmasının toplum sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olacağını bildirdi. Toplumda bakliyatın sağlık üzerine olumlu etkilerine ilişkin farkındalık ve bilinç oluşturulması gerektiğine işaret eden Aral, bakliyat için AR-GE çalışmaları ile birlikte katma değerli ürünlerin geliştirilmesi ve farklı kullanım alanlarının yaratılmasının, projenin en önemli hedeflerinden olduğunu söyledi. Aral, bakliyat tüketimini arttırarak obeziteyi önleme konusunda Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programına da katkı sağlanmasının öncelikli hedefleri arasında bulunduğunu açıkladı.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Organizasyonu (FAO)’nun Roma’da gerçekleştirilen 146. Konsey toplantısında 2016 yılı “Uluslararası Bakliyat Yılı” olarak ilan edilmişti. 

 

Bakliyatın Sağlığa Faydaları Saymakla Bitmiyor!

Bakliyat ürünleri, sağlığa yararlı etkileri açısından her gün yeni araştırmalara konu oluyor. Bilimsel veriler ışığında kanıtlanan bilgilerle bakliyat tüketimi; kanser oluşumu, tip-2 diyabet ve obeziteyi önleyici etkilerinin yanı sıra mide bağırsak sistemi ve kalp damar sağlığı ile de ilişkilendiriliyor. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve modern yaşamın getirdiği şartlar beslenme alışkanlıklarımızda değişime sebep oluyor. Bu durum çalışma koşullarının getirdiği hareketsizlik ile birleşince başta obezite olmak üzere pek çok hastalığa davetiye çıkarılıyor. Obezite kronik bir hastalık olmakla beraber; Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından en riskli 10 hastalıktan biri olarak listede yerini almakta. 2010 yılında obezitenin önlenmesine yönelik “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” adı altında yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile de bu noktaya dikkat çekilmişti. Kaliteli ve uzun bir yaşamın formülünün, sporla beraber sağlıklı ve dengeli beslenmeden geçtiğin unutulmaması gerekiyor. Bu anlamda, bitkisel protein, lif ve karbonhidrat açısından oldukça zengin olan bakliyatın gerek geleneksel yöntemlerle gerek yenilikçi açılımlarla tüketilmesi son derece önemli.

                                                                                                              ###

“Bakliyat İle Sağlıklı Beslenme Sağlıklı Hayat Projesi 2015 Yılı Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı Kapsamında Yürütülmektedir.”

Projenin Ortakları

PAKDER(Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşleme ve Paketleme Sanayicileri Derneği)

İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi)

YTÜ (Yıldız Teknik Üniversitesi)

 

Projenin İştirakçileri

 

T.C. İstanbul Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü

Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği (TÜGİDER)                   

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF)

İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

İstanbul Ticaret Borsası

Mersin Ticaret Borsası

İstanbul Ticaret Odası

İstanbul Sanayi Odası

Türkiye Aşçılar Federasyonu

Okan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Global Pulse Confederation (CICIL)

Migros Ticaret A.Ş.

İstanbul Chef Aşçılar Derneği

 

Previous page: İletişim