1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

Jun 2, 2016

Dijital Kölelik

Category: blog
Posted by: promedia

Bu konuda kesin rakamlar vermek oldukça zor. Kişinin bulunduğu yere, mesleğine ve demografik özelliklerine göre akıllı telefon kullanımı değişiklik gösterebiliyor. Ama yine de farklı ülkelerde yapılan araştırmaların sonuçları çok çarpıcı:

Günümüzde ortalama bir akıllı telefon kullanıcısı;

- Gününün üç saat on altı dakikasını akıllı telefonunu kullanarak geçiriyor.

- Bir haftada ortalama 1,500 kez akıllı telefonunu kullanmak üzere eline alıyor.

- Her 10 kullanıcıdan biri, cep telefonu olmadan kendisini kaybolmuş hissettiğini belirtiyor.

- Kullanıcıların büyük kısmı, kendilerini farkında olmadan cep telefonlarında bir şeyler yaparken bulduklarını ifade ediyor. Kullanıcıların üçte ikisi, Facebook hesaplarına bağlanırken düşünmediklerini söylüyor.

Bir başka araştırmaya göre, ABD’deki tüketicilerin %34’ü telefonları üzerinden gün boyunca e-maillerini kontrol ettiklerini ifade ediyor. Araştırmaya katılanların büyük kısmı günde ortalama 150 kez akıllı telefonlarına baktıklarını bildiriyor.

Türkiye’de ise durum pek farklı değil. 2015 yılındaki bir rapora göre mobil telefon üzerinden günlük ortalama kişi başı internet kullanımı 2 saat 51 dakika.

Mobil iletişimin çalışma hayatına sağladığı esnek çalışma saatleri sayesinde ofis dışından çalışma eğilimi her geçen gün artıyor. Esnek çalışma kulağa her ne kadar hoş geliyorsa da, bıktırıcı mesajlaşma programları sayesinde 24 saat ulaşılabilir olmak ve hiç kesilmeyen e-posta trafiği nedeniyle insanlar yataklarında bile iş hayatının stresinden bir türlü çıkamıyorlar. Gece gündüz, saatlerce akıllı telefonumuzu elimizden düşürmüyoruz ve günde 40 kez e-postalarımızı kontrol ediyoruz. Sabah kalkar kalkmaz yaptığımız ilk şey ve gece yatmadan yaptığımız son şey; e-postalarımıza ve sosyal hesaplarımıza bakmak için akıllı telefonumuzu kontrol ediyoruz. Ya da artık akıllı telefonumuz bizi kontrol ediyor? Ve dijital köleliğe doğru hızla yol alıyoruz.

 

yazar: Feray Alpay
yazar-email: ferayalpay@promedia.com.tr
Previous page: İletişim