1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

May 20, 2016

EATON - Eaton, Bütün Binalarda Acil Durum Aydınlatma Performansının Otomatik Olarak İzlenmesi için CGLine+’ı Sundu

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

Her bir CGLine+ izleme sistemi, 800 adede kadar armatürün izlenmesini destekliyor. 32 adet CGLine+ sisteminin birbirlerine entegrasyonu sayesinde internet bağlantısı üzerinden tek bir noktadan 25600 adet armatürün izlenmesi ve otomatik test edilmesi sağlanıyor. Bina Yönetim sistemlerine adaptasyon için arayüz kullanımını da destekliyor.

 

Sistem, arıza tespitlerinin gerçek zamanlı olarak bulunmasını ve rapor kayıtlarının tutulmasını garanti ediyor, böylece sistemin güvenli bir şekilde çalışması için gerekli önlemlerin önceden alınması sağlanıyor. Bu sistemle acil durum aydınlatmasına, bir yangın alarmı halinde veya diğer acil durumlarda insanların binadan güvenle tahliyesi konusunda güven duyulabilliyor.

 

Kullanıcılar, sistemi ya küçük binalar için ideal olan basit bir web temelli arayüz (HMI) yoluyla, ya da büyük binalar için olan daha gelişmiş CGVision yazılımı yoluyla izleyebilirler. Bina planlarının sisteme yüklenme olanağı ile beraber, armatür lokasyonlarının grafiksel görselleri ve arıza lokasyonunun doğru yerinin hızlı tespiti sağlanıyor. Ayrıca, Auto-ID fonksiyonu her bir armatüre farklı bir kimlik atıyor, böylece armatürlerin elle adreslenme

 

 ihtiyacı ortadan kaldırılıp kurulum süreleri de azaltılmış oluyor. Talebe göre kullanıcı, armatürlere kendi istediği isimleri de atayabiliyor.

 

Armatür testleri, son kullanıcı taleplerine göre belirlenen zamanlardada gerçekleştirilebiliyor. Bütün testler ve uyarılar, sistem konfigürasyonlarını ve olay verilerini güvenli bir şekilde saklayan, tamamen yedekli bir dijital kayıt defterine ve isteğe bağlı PC paketine otomatik olarak aktarılıyor. Sistem ayrıca olay ve hata oluştuğunda gerçek zamanlı e-mail uyarılarına olanak veriyor. Böylece, hem kullanıcılar bilgilendirilmiş, hem de mevzuata uyum amacıyla gerekli olan kayıtların tutulması sağlanmış oluyor.

 

CGLine+ sistemi, geniş kapsamlı bir kurulumun parçası olarak, Eaton’un pazar lideri acil durum armatürlerini desteklemek için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bazı çözümler için belirli üçüncü parti armatürlerle entegrasyonu da mümkündür.

 

John Robb sözlerine şunları da ekledi: “Bu sistem sadece hızlı ve kolay kurulum için değil, düzenli şekilde elle yapılan bakım kontrollerine ilişkin stres, maliyet ve işgücü ayrılması sorunlarını da ortadan kaldıran basit şekilde çalıştırılmak için tasarlanmış bir sistemdir. Size faydası ise, güvenilir bir test programını gerçekleştirmenin, herhangi bir potansiyel hatanın belirlenecek olmasının, en uygun kişiye uyarının yapılacak olması ve kayıtların tutulacak olmasının getirdiği rahatlıktır. Sonuçta, binanın, içindeki insanların ve diğer varlıkların korunması açısından yasal sorumluluklarınızı yerine getirmenizin yanı sıra, süren operasyonun kesintiye uğrama ihtimali de en aza inmiş oluyor.”

 

Eaton’un elektrik işi, güç dağıtımı ve devre koruma; yedek güç koruma; kontrol ve otomasyon; aydınlatma ve güvenlik; yapısal çözümler ve kablolama cihazları; ağır ve riskli ortamlar için çözümler ve mühendislik servislerindeki uzmanlığı ile global bir liderdir. Eaton, bugünün en kritik elektrik gücü yönetimi zorluklarını karşılamak için global çözümleri ile konumlanmıştır.


Eaton, 2015’teki satışları 20,9 milyar doları bulan bir güç yönetimi şirketidir. Eaton, müşterilerimizin elektriksel, hidrolik ve mekanik gücü daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan enerji verimliliği çözümleri sunuyor. Eaton yaklaşık 97,000 çalışana sahip ve 175’ten fazla ülkede müşterilere ürünler satmaktadır. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edin: www.eaton.com.tr  / www.eaton.com

 

Previous page: İletişim