1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

Jul 21, 2016

ORGÜDER, BESD-BİR Başkanının Açıklaması Ardından Sessizliğini Bozdu.

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

“Yaptığınız işe yoğunlaşın”

Tüm organik üreticilerin, konvansiyonel tavuk üretimiyle ilgili karalayıcı bir açıklama yapmaktan özenle çekindiği sektörde; bilgiden yoksun bu tip yanlış demeçlerin, yalnız organik tavuk sektörüne değil tüm beyaz et sektörüne zarar verdiğinin altını çizen Sümerli “Türk organik markaları, bu yanlış bilgilendirmelere rağmen büyümesine devam ediyor ancak yapılan yanlış bilgilendirmeler hepimize pazar kaybettiriyor. Organik tavukla değil elinizdeki işi daha iyi yapmakla uğraşın.” dedi.

“Organik tarım; her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir”

Sümerli: “Organik üretim yeni bir kavrammış gibi  sunuluyor ancak ülkemizde 1980’li yıllarda başlayan, mazisi eski bir üretim şeklidir. Hatta ülkemizde üretilen organik gıda ürünlerinin halen %80’i Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Organik tarım; insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ve üretimde hiçbir kimyasal girdi kullanılmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. Organik tarımda ürün yetiştirilmesi, toplanması, hasat, kesim, işleme, tasnif, ambalajlama, etiketleme, muhafaza, depolama, taşıma ile ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar olan diğer tüm işlemlerde, kimyasal madde veya tarım ilacı kullanılmamaktadır”

 

“Bizden korkmak yerine işinize odaklanın”

“Çok zor ve emek yoğun bir iş yapıyor, organik tarımın daha erişilebilir olması için çalışıyoruz” diyen Sümerli, BESD-Bir üyesi kurumları daha duyarlı olmaya davet etti.  “Organik tavuk pazarı, her geçen gün büyüyor ancak daha henüz konvansiyonel tavuk pazarının binde biri büyüklüğünde! Hep beraber nasıl daha sağlıklı ve verimli  üretim yapabiliriz diye kafa yormalıyız ” açıklamasında bulundu.

Organik Ürün Üreticileri ve Sanayicileri Derneği (ORGÜDER) Başkanı Sümerli organik tarımı konvansiyonelden ayıran 4 temel konuya değindi:

  1. Organik tarım , GDO’suz, hormonsuz ve ilaçsız üretimdir

Organik ürünleri diğer konvansiyonel ürünlerden farklılaştıran en temel konu toplum sağlığını koruyan Ar-Ge süreçleri, hayvan refahını ön planda tutan üretim anlayışı ve denetlemedir. Organik ürünlerde temel olan denetlemedir. Organik tavuklar GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) içermeyen tamamen organik ve az miktarda doğal yemlerle besleniyor. Doğal yemler de aynı şekilde GDO ve kalıntı analizlerinden geçiriliyor. Organik tarımda; GDO’suz, hormonsuz, zirai gübre kullanmaksızın, ilaçsız ve herşeyden önemlisi katkı maddesiz üretim yapıyoruz.

  1. 2.       Organik üretimin her aşaması denetlenir

Organik ürünler, ülkemizde T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş sertifikasyon kuruluşları tarafından sertifikalandırılmakta ve her aşaması  denetlenmektedir.

  1. 3.       Organik çiftlikler,kimyevi ve sentetik maddelerden uzak özel tarım alanlarıdır

Organik gıda üretilecek tarlanın organik sertifikası alması için en az 2 yıl hiç bir tarım ilacı ve kimyasal maddeye maruz bırakılmamış olması gerekiyor. 2 yılın sonunda yapılacak toprak ,su ve hava  analizleri ile teyit alınmaktadır. Organik beslenme, tarım ilacı kalıntıları, hava ve su kirliliği gibi çevresel toksinlerle karşılaşmamızı önemli ölçüde engellemiş oluyor. Organik ürünlerin bu kriterler göz önünde bulundurarak diğer üretim şekillerinden ayrı tutulması gerekiyor.

  1. 4.       Organik ürünler iddialarını ispatlarlar

Hiçbir sentetik ve kimyasal madde içermeden üretilen ve her aşaması denetlenen organik ürünlerin ambalajları üzerindeki Bakanlığımızın ve sertifikalandırma kuruluşunun logoları ispatlarıdır.

Detaylı Bilgi İçin: http://www.orguder.org.tr/

Previous page: İletişim