1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

Aug 1, 2016

STRATO İnterneti Yeşilleştiriyor

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

Enerji etkin donanım

Donanım bileşenleri çok fazla elektrik harcar. Bu sebeple, bilgi işlem merkezlerinde kullanılan donanımların güçlü ve enerji etkin olduğunu temin etmek önemlidir. STRATO, müşterilerinin web sitelerini barındırdığı sunucu odalarında (paylaşımlı hosting platformunda) eski sistemlere kıyasla %90 daha enerji etkin bilgisayarlar kullanmaktadır. Kiralık sunucular da yüksek etkinlikte işlemcilere sahiptir.

Enerji etkin bilgi işlem merkezlerinin bir diğer önemli konseptiyse çok işlevselliktir. Hafta içi internet sitelerini görüntüleyen sunucu, hafta sonu spamleri filtreler. Görevi olmayan sunucular otomatik kapanıp, ihtiyaç halinde yeniden devreye girerler. İyileştirilmiş bu kaynak yönetimi, yalnızca ihtiyaç duyulan kaynakları kullanır.  

Özelleştirilmiş yazılım

Özelleştirilmiş yazılım da enerji etkinliğinin artmasına yardım etmektedir. STRATO,  paylaşımlı hosting platformunu eski sistemlere kıyasla %30 daha enerji etkin bir işletim sistemiyle donatmıştır.

Yazılım ve donanım tek bir birim olarak çalışmaktadır çünkü yazılımın uygun bir şekilde özelleştirilmediği durumlarda, yazılım donanımı gereksiz yere kullanıp, kaynakları israf edebilir. STRATO bu sebeple özelleştirilmiş yazılım kullanır: İhtiyaç duyulmayan yazılım kurulmaz. Ayrıca kurulan yazılım kaynak etkin bir şekilde çalışır. Bir işlemde mümkün olduğunca az hesaba dayalı adım olmalıdır. Yazılım programlarından birinin çalışmadığı durumlarda, donanım yalnızca ihtiyaç duyulan enerjiyi tüketir.

Kurum içi geliştirmeler

Bilgi işlem merkezleri için geliştirilen çok az enerji etkin ürün olduğundan, STRATO ve ortakları, spesifik gereklilikleri eksiksiz yerine getirebilmek için devamlı yeni teknolojiler ve ürünler geliştirir. Sonuç olarak bu çabalar tüm sektörün işine yarar. STRATO’nun geliştirdiği ürünler ücretsiz satın alınabilir. Örneğin, yedek durumda, kısmi ya da tam yük altında sürekli etkinliği %85 olan bir güç kaynağı ücretsizdir. Geleneksel güç kaynakları bu tüketim aralığında %67 ila %72 arasında bir etkinlik sağlamaktadır. Ayrıca, STRATO ve işlemci üreticisi AMD, yedek modunda normal ana kartlara kıyasla %50 daha az enerji tüketen sunucu ana kartını geliştirmiştir.

Duyarlı soğutma

Geliştirilmiş havalandırma ve bina teknolojisi, ek tasarruf sağlamaktadır. STRATO, tüm bilgi işlem merkezini değil de yalnızca sunucularını duyarlı bir şekilde soğutabilmek için bilgi işlem merkezlerini “soğuk koridorla çevreleme” konseptiyle işletmektedir. Sunucular, birbirinin karşısında sıralandırılır. Bu sıraların sonundaki kapılar ve üstteki çatı bir koridor oluşturur. Gerekli soğuk hava bu soğuk koridordan verilir. Sunucular bu soğuk havayı içeri alıp, içerideki sıcak havayı sunucuların arkasındaki sıcak koridora verir. Sıcak hava burada yükselip, tekrar soğutma ünitelerine çekilir. Böylece, duyarlı, kontrollü bir hava sirkülasyonu sağlanır. Klima kabinlerinin, fiziki soğutma gerekliliklerine uyum sağlamasını sağlayan spesifik ölçüm sistemi, enerji talebini optimal bir şekilde kontrol eder.

Ayrıca, STRATO bilgi işlem merkezleri, güneş ışığından gelen sıcaklığın iletilmesini önlemek üzere korunaklı bir izolasyona sahiptir.

Profesyonel havalandırma

STRATO, havalandırmada da yeniliklere imza atıyor. Şirket, bugünlerde bilgi işlem merkezlerinde kullanılacak doğrudan soğutmayı test ediyor. Profesyonel havalandırmayla, bilgi işlem merkezleri, 25 °C’ye dek ortalama sıcaklıklarda kompresör kullanmadan, dış havayla soğutuluyor.

İklime zarar vermeyen, yenilenebilir enerji

Enerji etkin donanım, özelleştirilmiş yazılım ve hedeflendirilmiş soğutma sayesinde sürekli enerji ve maliyet tasarrufunda bulunan STRATO, yenilenebilir kaynaklardan yüksek kalite, temiz enerji elde ediyor. Enerji, Ren nehrinde bulunan hidroelektrik santrallerinde üretiliyor. Böylece, STRATO bilgi işlem merkezleri, CO2’siz enerjiyle çalışıyor. Üstelik müşterilere ekstra maliyet çıkarmadan.

STRATO hakkında: STRATO, en iyi fiyat/performans oranına sahip hosting sağlayıcılarından biridir: Dünya çapındaki en büyük hosting şirketlerinden biri olan STRATO, profesyonel kaliteyi uygun fiyatlarla sunar. Ürün yelpazesi; Alan Adları, Hosting, E-mail ve Hazır Websitesi paketleri, Çevrimiçi Depolama Alanları ve Sunuculardan, son teknoloji çözümlere kadar uzanmaktadır. STRATO, dört milyonun üzerinde alan adına hosting hizmeti vermekte ve TÜV sertifikalı iki bilgi işlem merkezi işletmektedir. STRATO, bir Deutsche Telekom AG kuruluşudur. Basın iletişim: Basın Sözcüsü, STRATO AG, Pascalstraße 10, 10587 Berlin, press@strato.com , www.strato.com/basın_odası

Previous page: İletişim