1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

Aug 18, 2016

TIYATRODA SEYIRCILER EMNIYET KEMERI TAKTI

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

Keşkelerin olmamaması İçin

Kazasız kul olmaz oyununu yazan ve yöneten Zahrettin Çelik oyun hakkında şu değerlendirmelerde bulundu; “Keşkeler olmaması için kazasız kul  olmaz oyununu 2009 da kaleme aldık. Bilindiği üzere istatistikler ve kaza oranlarına baktığımızda iş ve trafik kazaları pek iç açıcı değil. Ülkemizde  yılda 8 bin kişi  sadece Trafikte hayatını kaybediyor Dünyada 3. sırada Avrupa da ise 1.sıradayız  dünya genelinde 1.6 milyon insan yaşamını yitirmektedir.  gördüğünüz gibi rakamlar çok yüksek. Hal böyle iken bizlerde bu hassas konuları sahne sanatlarına taşıyarak bilinçli ve duyarlı birey ve toplum modeli oluşturma amacındayız. Oyunumuzu yurdun her tarafında halka sunacağız oyunun içinde tek bir mesaj değil birçok konuya değinmek istedik bunun için eğitsel niteliği olan bu oyunda 7’ den 70’e herkesin izleyebileceği konuma getirmek, İlk yardımın önemini hatırlatmak, İş ve trafik kazalarının minimuma getirmek, seyircilerin  oyundaki hatalarını görmelerini sağlamak, konuya duyarlı kurum ve kuruluşlara örnek göstermek, toplum olarak sağlık personellerine karşı hoşgörülü olmayı hatırlatmak,  projemiz köy okullarının giyim, kırtasiye, gıda gibi konularda   katkıda bulunuyor ” dedi.

 OYUN HAKKINDA

“ Kazasız Kul Olmaz” iş ve trafik kazaları ilk yardımın nasıl müdahale edeceğini  trajikomik ve gerçek hikayelerle anlatan  hem yetişkin hem de çocuklar için uyarlanmış tiyatro oyunudur. Dünyada ilk olan bir formatla sahnelenen oyunda seyirci emniyet kemeri takmadan oyun başlamıyor. İstanbul gelişim tiyatrosunun misyonu, kadına şiddet, iş kazaları, trafik kazaları ilk yardım, köy okulları gibi konuları  dramatize ederek toplumda bu yönde farkındalık oluşturmaktır.

 OYUN KÜNYE

Yazan ve Yöneten:  Zahrettin Çelik

Sanat Danışmanı:  - Vatan Şaşmaz   Cem Kılıç  -Mehmet  Ali Nalbant

Seslendirme: Toprak Sergen

Proje Danışmanları

Prof Dr. Mehmet  Zelka -Rektör Yardımcısı (Üsküdar  üniv)

Yusuf Erbaş  

Azad Elma (İş adamı)

Savaş Konca  (Mali Müşavir )

Av.Adnan Tüzün

Yaşar Karaaslan (İş adamı)

Remzi Tanış

Levent  Tekin  (Radikal Gazetesi)

Öznur  Simav (Pedagog)

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği

Oyunun Kadrosu:  6 oyuncu - 2 teknik 

Kostüm:  Serpil Argun

Türü: Trajikomik

Süre: 90 dk / 2 perdelik

Müzik:  Majeste Bilinçaltı

İzleyici kitle: 7'den 70'e

Genel Koordinatör  

Basın Danışmanı : Hayriye  Hande Şen  

Koordinatörler: Ali Çelik- Sermin Ortaç-Mehmet  Murat Faris

 www.istanbulgelisimsanat.com

Promedia Halkla İlişkiler

Berk Ütkü

Tel: 0212 465 70 00

Previous page: İletişim