1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

Oct 18, 2016

Neye ihtiyacın var?

Category: blog
Posted by: promedia

Talepler ise belirli ürünler için ödeme gücü ile desteklenen istekler oluyor. Birçok insan son model en pahalı arabalardan istese de ancak çok azının almaya gücü yetiyor ve çoğu insan çok daha ekonomik bir arabayı talep ediyor. Giyinme bütün insanlar için bir ihtiyaçken, pek çok insan sadece göğsünde taşıdığı markadan dolayı son derece pahalı bir gömleği almak isteyebiliyor. Ancak çok az sayıda insan, alım gücü yettiği için bu pahalı gömleği talep edebiliyor ve satın alıyor. İşletmeler genellikle kaç kişinin ürünlerini istedikleri üzerinde dururken, daha önemli bir konuyu; sundukları ürün ve hizmeti kaç kişinin alabilmeye gücünün yettiğini gözde kaçırıyorlar.

Kişinin ihtiyaçları, sahip olma güdüsü ile tetiklenen ve kendi kendine yarattığı isteğe dönüşebiliyor ve kişinin kendi boynuna bağladığı bir zincir olabiliyor. Kişiler istedikleri pek çok şeye sahip olunca mutlu olacaklarını düşünüyorlar. Oysa ki çok az insan mutluluğun istediği pek çok şeye sahip olmakla değil, çok az şeye ihtiyaç duymakla paralel olduğunun farkına varıyor. Öyle ya, hiçbir şeye ihtiyacı olmayan insanlara, nasıl boyunduruk vurulabilir?

İhtiyaçtan doğan bir isteğe, ancak anlamlı ve tutarlı olduğunda ve bir bedel karşılığında talep edildiğinde sahip olunabiliyor.

Adam, tanrının düşünce tarzını anlamak istiyormuş ve aklından ona sormuş;

-“Tanrım, bir milyon yıl senin için ne kadar bir süredir?”

Tanrı şöyle yanıt vermiş;

-“Bir milyon yıl, benim için 1 dakika kadardır.”

Adam sormaya devam etmiş;

-“Peki tanrım, bir milyon lira senin için ne kadardır?”

Tanrı yanıt vermiş;

-“Bir milyon lira benim için bir kuruştur”

Adam dayanamamış;

-“Tanrım paraya çok ihtiyacım var; acaba istesem bana 1 Milyon lira verir misin?” demiş.

Tanrıdan yanıt gelmiş;

-“Elbette! Bir dakika bekle!.”

 

yazar: Feray Alpay
yazar-email: ferayalpay@promedia.com.tr
Previous page: İletişim