1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

Nov 15, 2016

Kısa Yoldan İkna!

Category: blog
Posted by: promedia

Simülasyon şeklindeki satış ile yapılan bu araştırmada satıcı ve alıcı, bir malın satışı konusunda anlaşma sağlamayı deniyorlar. İki tarafın fiyat hedefleri görünüşte uyumlu değil. Ancak, her iki tarafın da bir anlaşma sağlayacak şekilde gizli hedefledikleri bir rakam var. Taraflar karşıdakilerin gizli hedefledikleri rakamlarını bilmiyorlar. Araştırmada, satıcılar iki gruba ayrılıyor. Birinci gruptaki satıcılara bu güçlü teknik anlatıldıktan sonra satış yapması isteniyor. Diğer gruba ise bu teknikten bahsedilmeden diledikleri şekilde satış yapmaları söyleniyor. Karşıdakinin davranışlarını taklit eden grubun satışları, taklit etmeyen gruba göre %400 oranında daha fazla satış ile sonuçlanıyor. Bu tekniği uygulayan satıcıların satışları patlarken, bu teknikten bahsedilmeyen grubun satışları ise oldukça vasat seviyede kalıyor. Peki, bu sihirli teknik ne?

Dört kat daha başarılı sonuçlar sağlayan bu sihirli teknik; “taklitçilik”!

Gerçekten de, bir müzakerecinin veya satıcının bir ayna gibi karşıdakinin davranışlarını aksettirmesi, olağanüstü sonuçlar doğurabiliyor. İnsanlar, kendisine benzeyen ve onun gibi davranan kişilere, daha çok güveniyor. Davranışları taklit edilen kişi, taklitçisine daha çok güveniyor.

Araştırmadan birkaç çarpıcı not daha... Taklit edilen katılımcıların hiçbiri, satıcıların kendilerinin davranışlarını kopyaladıklarını fark etmiyor. Taklit edilmenin sonuçları otomatik olarak bilinç altında oluşuyor.

Stratejik taklitçilik yapan gruptaki katılımcılara, önceden hiçbir eğitim verilmiyor. Bu deneye katılan taklitçi gruptaki kişiler eğitimli aktör veya deneyimli müzakereci değiller. Sadece öğrenciler. Taklit yöntemi kendilerine pazarlık başlamadan hemen önce söyleniyor ve ne yapmaları gerektiğine dair talimat veriliyor. Dolayısıyla taklitçiler birini taklit etmek gibi karmaşık bir görev için önceden zihinsel konsantrasyon veya hazırlık fırsatı bulamıyorlar. Pratik yapmak için veya eylemlerini planlamak için zamanları olmuyor. Katılımcıların hiç bir eğitimi veya hazırlığı olmamasına rağmen bu teknik çok başarılı oluyor.

Aslında bu teknik bizler için yeni değil. Zaten bebeklikten itibaren karşımızda gördüklerimizi bilinçsizce taklit ediyoruz. Çocuk anne babayı, abiyi, ablayı, kendinden büyük veya baskın olan arkadaşlarını taklit ediyor. Onlar gibi konuşuyor, yürüyor, mimik ve jestler yapıyor. Böylelikle onların sevgisini, sempatisini ve güvenini kazanıyor. Taklit, iletişim kurmak için en temel yöntemlerden biri iken; büyüdükçe bu teknik ego, kibir, kıskançlık, bencillik, kendini beğenmişlik gibi sebeplerle terk ediliyor.

Taklit etmek, karşıdakiyle empati kurmayı, güven ve etkili bir iletişim oluşturmayı sağlıyor. Tabii ki bunu yaparken karşıdaki ile dalga geçmemek, karşıdakinin hareketlerini karikatürize etmemek, hareketleri abartmamak ve en önemlisi makul ve mantıklı olmak şartı ile!

Savaş esnasında düşman ülkenin topraklarına 3 tane ajan gönderilecekmiş. Komutan ajanlara “sınırı çuvallar içinde geçeceksiniz” demiş ve eklemiş: “Eğer düşmanın eline geçerseniz bir başka şeyin taklidini yapın”. Ajanlar çuval içerisinde karşı ülkenin topraklarına bırakılmış. Ancak işler karışmış ve düşman askerlerinin komutanı yerde duran çuvalları görmüş. Komutan çuvallara yaklaşıp birinci çuvala tekme atmış. Çuvaldan “miyav miyav” diye ses gelmiş. Komutan bunda bir şey yok diye bırakmış. Komutan ikinci çuvala da tekme atmış. Çuvaldan “hav hav” diye ses gelmiş. Komutan bunu da bırakmış ve son çuvala yönelmiş. Komutan çuvala tekmeyi vurmuş, ses yok. Bir daha vurmuş, yine ses yok. Birkaç sefer daha hızla patlatmış tekmeyi; sonunda, hafifçe kan sızan çuvaldan ses gelmiş: “Patates lan patates”!

 

yazar: Feray Alpay
yazar-email: ferayalpay@promedia.com.tr
Previous page: İletişim