1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

Dec 26, 2015

HID - AKILLI TELEFONLAR YENİ FIRSATLARA KAPI AÇIYOR

Category: Basın Bülteni
Posted by: editor

AKILLI TELEFONLAR: YENİ FIRSATLARA KAPI AÇIYOR

Yazan: Jaroslav Barton

Segment Director Physical Access Control EMEA with HID Global 

Pek çok uygulama ve yetenekle birlikte akıllı telefon hemen herkes için hayatın önemli bir parçası haline geldi. Gartner, mobil cihazların, artık sahip olduğu saygın statünün de bir göstergesi olarak, dünya çapındaki sevkiyatının 2016 içinde 2 milyar birimi aşacağını tahmin ediyor. İngiltere’deki iletişim düzenleyicisi kurum Ofcom, yetişkinlerin %66’sının bir akıllı telefon sahibi olduğunu, mobil üyeliklerinse yaklaşık 90 milyona ulaştığını gözlemliyor. Batı Avrupa’da, Statista akıllı telefon nüfuzunun 2011’de sadece %22.7’lik düzeyinden 2018 yılında %67.3’e ulaşacağını tahmin ediyor. Uçuş kartlarından bankacılığa kadar, akıllı telefonların kullanımı ve gelecek potansiyeli sınırsız gibi görünüyor.

Elle kullanılan teknolojilerdeki hızlı gelişim devam ettikçe, akıllı telefonlar için yeni ve gelecek vadeden bir fonksiyon gelişti: mobil erişim veya kapı açma yeteneği. Böylesine yaygınlaşan akıllı telefonlarla, mobil erişim imkanlarının kullanılması da doğal hale geliyor.

Kapıların Açılmasında Akıllı Telefonların Kullanımı

Düzenli müşterilere yönelik olarak, kapıların açılması için akıllı telefonlar halihazırda kullanılıyor. Örneğin, Hilton, Starwood ve Marriot gibi büyük otel zincirleri müşterileri için, telefona basit bir dokunuşla odaya erişim imkanı sunuyor.

İşletmeler içinse mobil erişim, binalara giriş için aynı kolaylığı sağlamakla kalmıyor, çok daha fazlasını sunuyor. Bluetooth Smart ve NFC gibi pek çok akıllı telefonda bulunan kablosuz teknolojiler yoluyla, kapıların akıllı telefonla açılabilmesi imkanı, mobil erişim açısından yepyeni olasılıkların da kapısını aralıyor. Binalara ve sınırlandırılmış bölgelere fiziki erişim imkanının yanı sıra, güvenli erişim kanalıyla, verilere ve şirket uygulamalarına ulaşım imkanı da bu olasılıklar içinde yer alıyor.

İşletmeler için mobil erişimin sağladığı kolaylıklar kendi kendini açıklıyor: eğer, çalışanlar, telefonlarını bir okuyucuya tutarak işyerine girebilirse, giriş kartı yerine işçilerin her gün sıkça kullandığı bir cihaz geçecek ve kart taşıma ihtiyacı önemli ölçüde azalacaktır. Bireysel kullanıcılar içinse bu, kimlik kartı vs. için el yordamıyla çanta ya da cüzdan karıştırmayı ortadan kaldırarak, daha kolay ve uygun bir erişim kontrol deneyimi sağlıyor.

Mobil Hayat Giderek Yükseliyor

BYOD (kendi cihazını getir) artışı ayrıca mobil ile fiziki erişim kontrolünün çalışanlarca olumlu karşılanacağına işaret ediyor: MarketsandMarkets, yakın zamanda hazırladığı raporda, BYOD piyasasının 2011’deki 67.21 milyar dolar düzeyinden, 2017 yılında 181.39 milyar dolar düzeyine çıkacağını kaydediyor. BYOD ile birlikte Avrupa’da, BYOD kaynaklı hukuki sorunlardan kaçınma imkanı verebilecek CYOD (kendi cihazını seç) da işletmelerin kullanabileceği alternatif bir uygulama olarak gelişiyor. Her gün daha fazla akıllı telefonun işyerlerine girmesiyle, mobil erişimin kullanılması mantıklı bir adım.

İngiltere iletişim düzenleme kurumu Ofcom’a göre İngilizlerin %33’ü, internet erişimli en önemli cihazları olarak, %19 düzeyindeki dizüstü bilgisayarların ötesinde akıllı telefonlarını görüyor. Bu durumdan yola çıkılarak, bir çalışanın, kayıp bir giriş kartından daha önce kayıp

telefonu rapor edeceği varsayılıyor. Eğer kapı açma veya yerleşke erişimi araçları işçinin akıllı telefonuna yüklenirse, işletme, cihazın kaybolması veya çalınması durumunda yetkisiz erişimin engellenmesi için daha hızlı hareket edebilecektir.

Akıllı telefonlarda giderek yaygınlaşan diğer özellikde içinde biyometrik tanımlama ve hareket tabanlı erişim kontrolü yer alıyor ki her ikisi de kapı açmak için telefon kullanıldığında güvenliği artırmaya imkan veriyor. Parmak izi tarayıcılarının telefonlarda ortak özellik haline gelmesiyle, Biyometrik endüstrisinin 2020 yılına kadar 20 milyar dolar gelire ulaşacağı tahmin ediliyor. Biyometrik tanımlamayla mobil erişimi birleştirerek, işletmeler etkili ve bir o kadar da kolay biçimde çok-faktörlü tanımlama prosedürü uygulayabilir.

Fütürist Dr. Ian Peterson’ın, 2025 yılına kadar fiziki anahtarların gereksiz kalacağı yönündeki tahmini tümüyle yanlış çıkmasa da, kapı açma konusunda akıllı telefonlar kesinlikle onları daha az önemsiz hale getiriyor.

 

Medya İrtibat:

Berk Ütkü

Promedia Halkla İlişkiler

0212 465 7000

berku@promedia.com.tr

Previous page: İletişim