1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

Feb 26, 2016

INFOBLOX - Türkiye’de Kritik Ulusal Altyapının Korunması İçin DNS Güvenliği Şart

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

. DDI kategorisi olarak bilinen DNS, DHCP ve IP adres yönetiminde endüstri lideri olarak Infoblox, etkinliği, hacimsel, kötü amaçlı kullanım ve DNS korsanlığı saldırıları gibi en geniş DNS temelli tehditlere karşı uçtan-uca bütünsel DNS (Domain Name System) güvenliği ve savunması sağlama konusunda dünya çapında tek üretici olma konumu hakkında farkındalığı artırmak için bir platform olarak kullandı.

 

Infloblox’un Türkiye Ülke Müdürü Hakan Uzun, ‘DNS’i Koruma ve Güvenliği İyileştirme’ başlıklı sunumu ile konferansa konuşmacı olarak katıldı. Uzun, “Infoblox, DNS güvenliği ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmada önde gelen çözüm sağlayıcılardan biridir. Bugün Internet çağında siber suçlular, BT sistemlerinin güvenliğini aşmak için her zaman yeni yollar arıyorlar. Maalesef en güçlü güvenlik teknolojileri bile yüzde 100 korumayı garanti edemiyor.  Bununla beraber, endüstri olarak iyi bir iş yaptık – uç nokta güvenlik çözümleri ile masaüstünü güçlendirdik, sonra ağa geçtik ve firewall’larımızı ve saldırı engelleme sistemlerimizi oluşturduk, ve şimdi saldırı vektörlerinin uygulama katmanına geçmesiyle birlikte, web uygulaması firewall’ları, yeni nesil firewall’lar vb. ile tümüyle yeni bir güvenlik endüstrisinin geliştiğini görüyoruz” dedi.

 

Hakan Uzun konferanstaki sunumunu şöyle sürdürdü, “Son zamanlarda kullanılmaya başlanan zayıf nokta – bölge ve kullanılan özel teknolojilerden bağımsız olarak – internet’in kendisinin temeli olmuştur. Bu temele bakarsak, DNS’i görürüz. DNS temelde insanların ve organizasyonların mümkün olan en pratik şekilde iletişimlerine, işlem yapmalarına ve işlerini yürütmelerine izin verir. Bununla beraber, Internet’in temeli on yıllar önce oluşturulmuştur ve o zamandan beri siber suçlular kötüye kullanılabilecek hataları ortaya çıkardılar. Bugün bir numaralı tehdit DNS saldırılarıdır ve bunlar gittikçe artan bir şekilde ulusal kritik altyapının bir parçasını oluşturan endüstrileri hedeflemeye başlıyorlar, bu endüstriler arasında telekom, kamu, bankacılık ve finans, petrol ve gaz, ulaşım ve havacılık var. Çok güvenli DNS protokolünü kullanarak en güçlü altyapılara bile sızan botnet’lerde büyük bir artış görüyoruz. İstatistikler, DNS sunucuların ve alan verilerinin kurumları saldırılara açık bırakacak şekilde genellikle ihmal edildiğini gösteriyor. Bu saldırılar, DNS DDoS’un (distributed denial of service) da ötesine gidiyor. Çoğu DNS sunucunun bulup onlara karşı koruma sağlayamadığı pek çok farklı saldırı vektörü var. Geçmişte güvenlikli ağlara başarılı bir şekilde girebilen Gameover ZeuS gibi, ondan önce de ZeuS ve CryptoLocker gibi saldırılar vardı. Bunların başarısının nedeni, bütün güvenlik ürünleri tarafından güvenilen bir vektör yoluyla saldırmalarıydı. Bu nedenle bu tehditlerle baş etmek tümüyle yeni bir yaklaşımı gerektiriyor ve Infoblox da bütünsel bir çözüm sunuyor.”

 

Infoblox, kurumsal nitelikli DNS, DHCP ve IP adres yönetimi (DDI) araçlarının global olarak en büyük tabanına sahiptir. Şirket, ağların kontrolüne yeni zorluklar ekleyen mobilite, bulut ve sanallaştırma, BT konsolidasyonu, yazılımın belirlediği ağ ve IPv6’ya geçiş gibi trendlerde ağların güvenliğini ve güvenilirliğini geliştirmek için ülkedeki kurumlara yardım etmek amacıyla, zengin deneyimini ve teknolojisini Türkiye’ye taşımaya çalışıyor.  

 

Infoblox Hakkında

Infoblox, DNS (Domain Name System) altyapısını koruyan, bulut dağıtımında otomasyon sağlayan ve dünyanın her yerindeki kurumsal ve servis sağlayıcı ağlarının güvenilirliğini artıran kritik ağ servisleri sunuyor. Infoblox (www.infoblox.com), DDI olarak bilinen DNS, DHCP ve IP adres yönetiminde endüstri lideri olarak, ağın riskini ve karmaşıklığını azaltıyor.

 

Previous page: İletişim