1.12.1

News

Oct 12, 2017

Denetim ve Tasarım Süreçlerini İyileştirmek İçin Artırılmış Gerçeklik (AR) Kullanılıyor

Lake Mary, FL, 9 Ekim, 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği, adli bilişim ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), FARO® Visual InspectTM ürün ailesinin hazır olduğunu duyurdu. Bu yenilikçi platform, büyük, karmaşık 3D CAD (bilgisayar destekli tasarım) verilerinin bir iPad’e aktarılmasına ve sonra da mobil görüntüleme ve gerçek dünya şartları ile karşılaştırma için kullanılmasına izin veriyor. Bu, üretim, inşaat veya tasarım süreçlerinde daha erken aşamada hata tespiti yaparak gerçek zamanlı, uygulanabilir bir üretime izin veriyor. Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://www.faro.com/tr-tr/urunler/factory-metrology/visual-inspect/

Oct 10, 2017

Kurumların IoT’yi genel operasyonlarında gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte, Gartner geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla yeni nesnenin her gün ağlara bağlandığını ve 2020 yılına kadar toplam 21 milyar cihazın bağlanmış olacağını tahmin ediyor. Bu çok fazla ‘nesne’ iken, günümüzün kurumsal IoT öyküsünün ise sadece bir bölümüdür.

 Aynı zamanda, çalışan verimliliğine basit bir odaklanma ile, eski işyeri paradigmasından, ofis binalarında, üretim katında ve endüstriyel ortamlarda işbirlikçi bir dijital çalışma modeline doğru kayda değer bir kayma görüyoruz.

Bu iki eğilimin birleşmesi, çalışma alanlarını oluşturmak, çalışanları yönetmek ve akıllı bir teknolojiyi benimsemek için yeni yollar açıyor. Bina ve süreç otomasyonları için işverenler, bireysel çalışma alanlarında, operasyonlarda, BT içinde ve marka düzeyinde deneyimleri en iyi hale getirmek için daha değişebilir ve esnek stratejiler sunuyorlar.

Sep 14, 2017

FARO®, QuantumM ile Yeni Nesil FaroArm®’ı Genişletiyor

En Sıkı Uluslararası Kalite Standartlarına Bağlılık Sağlanıyor

 Lake Mary, FL, 14 Eylül 2017 - Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM’i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumM FaroArm®’ı tanıttı. Bu ek, 3 Ağustos 2017'de duyurulan QuantumS FaroArm®'ın öncülüğünde yeni nesil FaroArm® portföyünü tamamlıyor.QuantumM, QuantumS'in yüksek performanslı özelliklerine ihtiyaç duymayan uygulamalar için onu istisnai bir orta pazar alternatifi haline getiren bir doğruluk spesifikasyonu ile portföyündeki diğer ürünlerle aynı yüksek performanslı özellikleri içeriyor.

CMS - 1.12.1 - Rontiki
 

Haber Detay

Mar 22, 2016

Aslanın Dijital Ayak İzi!

Category: blog
Posted by: promedia

Bugün internette paylaştığın bir içeriğin, bir süre sonra CV’ni okuyan insan kaynakları müdürünün, teklifini inceleyen müşterinin veya kızını istediğin adamın seninle ilgili algısını ve kararını olumsuz etkileyebileceğinin farkında mısın?

Seninle ilgili bütün bilgiler, silsen dahi internetteki diğer bütün bilgiler gibi bir yerlerde kayıt altına alınıyor. İnternet herkese açık ve dünyadaki herkes bu bilgileri takip edebiliyor. Özellikle sosyal medya; adı üstünde “medya”. Ve umuma açık. Kendinle ilgili bilgileri ulusal bir günlük gazetenin üçüncü sayfasında herkese açık olarak yayınlamak ile sosyal medya hesaplarında yayınlamak arasında bir fark bulunmuyor. İnternette seninle ilgili her şey iz bırakıyor! Yediğimizi, içtiğimizi, her halimizi, her fikrimizi, bulunduğumuz mekanları sosyal medya platformları aracılığıyla insanlığın bilgi arşivine bırakıyoruz. İş arkadaşının dün gece hangi restoranda olduğunu, kuzeninin ne giydiğini, komşunun tuttuğu futbol takımını veya siyasi görüşünü, iş yapacağın kişinin ne tür ortamlarda ve hangi arkadaşlarıyla takıldığını bir çırpıda öğrenebiliyorsun. İnternette gezinirken tüm paylaşımlar, arkada bırakılan bir ayak izi gibi kalıyor. Paylaştığın fotoğraflar, ses ve görüntü kayıtları, blog yazıları ve arkadaşlarının sayfalarına yazdığın seninle ilişkilendirilebilecek her şey, senin dijital ayak izini oluşturuyor. 

Paylaştığın her şey bir gün karşına yeniden çıkabilir. Unutulmasını istediğin paylaşımların başkaları tarafından bulunabilir. Bugün öfkeyle yazdığın bir yazı veya yorumun bir süre sonra karşına çıkması, huzurunu kaçırması, işini bozması seni rahatsız etmez mi?

Belki haklı olarak internetteki paylaşımlarının senin özel hayatın olduğunu ve kimseyi ilgilendirmediğini düşünebilirsin. O zaman kendi özel bilgilerini neden medyada yayınlayasın ki? Yaşadığımız bu vahşi dijital ormanda doğrular ve yanlışlar yok, sadece popüler olanlar var. Herkes savcı, herkes hakim ve hatta cellat. Bu vahşi ormanı biz oluşturmadık, sadece bu ortamda bulunuyoruz. O yüzden bu henüz balta girmemiş ve kanunları oluşmamış ormanda yem olmamak ve bu düzene malzeme sağlamamak için; dikkat! Geçtiğimiz günlerde Yargıtay 12. Ceza Dairesi, bir başkasının Facebook hesabındaki herkese açık profil resmini alarak kullanan sanığı suçsuz buldu. Kararda, fotoğrafın herkese açık olması nedeniyle “hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yaymadan söz edilemeyeceği” belirtildi.

İşte bu yüzden internette paylaşılan içeriklerin başkalarınca da kullanılabileceğini unutmamak gerekiyor. Özellikle de birisine kızmışken öfke ile ani mesajlar ve yorumlar yazmak yerine, öfkenin geçmesini bekle. Her bir fotoğraf, video, ses kaydı, yazı, yorum gibi paylaşımı hem imla, hem de üslup olarak bir kez daha gözden geçirdikten sonra gönder tuşuna basmadan önce son bir kez daha düşün.

Ve en önemlisi; gerçek hayatta yapmayacağın hiçbir şeyi, internette de yapma!

İnternet her ne kadar faydalı, keyif ve heyecan verici bir platform olsa da, ayak izi ile karşılaştığında sonuçlarına hazır mısın?

Safariye çıkan avcı ormanda rastladığı yerliye sordu: “Aslanın ayak izini gösterebilir misin bana? Avlayacağım da.” Yerli, ormanın derinliklerini işaret etti: “Az önce buralarda bir aslan gördüm. Çabuk ol, yetişirsin ona.” Zavallı avcının yüzü sap sarı oldu, titremeye başladı: “Ben aslanın ayak izini sordum; aslanı değil!”

 

yazar: Feray Alpay
yazar-email: ferayalpay@promedia.com.tr
Previous page: İletişim