News Detail

News Detail

Jul 27, 2016

EATON - XNH Sigortalı Yük Ayırıcı ile Enerji Dağıtımı İçin Maksimum Güvenlik

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

Cihazı Eaton’un akıllı kablolama ve heberleşme sistemi olan SmartWire-DT’ye bağlamak için, bir haberleşme modülü basit bir şekilde XNH şalterine takılabilir. Bu, sigortanın durumunun, anahtarlama durumunun ve güç değerlerinin sürekli olarak raporlanmasına ve izlenmesine izin verir. Veriler, gateway yoluyla kurulu olan tüm endüstriyel alan bus’larına iletilebilirler. Sonuç olarak sorumlu personel, kontrol merkezinden kritik durumları erkenden tespit ederek sorunun kaynağını hemen bulabilir.

 Sigorta kontrol ışıklı (FCL) sigorta izleme sistemi, bir hata durumunda etkilenen devrenin devre dışı kalma süresinin azaltılmasına da yardım eder. FCL sigorta kontrol ışığı, LED yoluyla operatöre sigorta arızalarını gösterir, böylece hatalı sigorta hemen belirlenebilir ve değiştirilebilir.  

 Üst ve yandaki dokunmaya karşı yükseltilmiş korumalar ve sigorta ayırıcının kapağındaki bükülmeye karşı koruma, anahtarlama işlemleri sırasında operatör için daha fazla koruma sağlar. Eaton, cihaz ve anahtarlama bölümündeki akım taşıyan parçalarını güvenli bir şekilde ayırarak, tasarıma dokunma korumasını da entegre etmiştir. Ayrıca, elektriğin yetkisiz açılıp kapanmasını önlemek amacıyla U kilit sağlayan kilitleme mekanizması da vardır. Operatör servis işi gerçekleştirilirken, sigortaların üstündeki kapağı ‘park konumu’na getirebilir ve örneğin bir kablo bağı kullanarak kilitleme mekanizmasını kilitleyerek güvenceye alabilir.

 

Ek özellikler arasında, kutu, civata, kablo pabucu, prizma ve çift prizma bağlantı uçlarının yanı sıra, hırsızlığa karşı güç cihazı ve çok taraflı bağlantı teknolojisi yer alıyor.

 XNH şalteri, 00, 1, 2 ve 3 boyutlarında mevcuttur. Ürün serisi bara, montaj levhası ve montaj rayı için bir, iki ve dört kutuplu cihazların yanı sıra, üç kutuplu özelliğine de sahiptir. Örneğin Eaton’un Sasy 60i’sindeki 60 mm’lik busbar sistemi ile alttaki kablo bağlantısı kolaylıkla bir üste alınabilir.

 Eaton Hakkında

Eaton elektrik sektöründe güç dağıtımı ve devre koruma; yedek güç koruma; kontrol ve otomasyon; aydınlatma ve güvenlik; yapısal çözümler ve kablolama cihazları; ağır ve riskli ortamlar için çözümler ve mühendislik servislerindeki uzmanlığı ile global bir liderdir. Eaton, bugünün en kritik elektrik gücü yönetimi zorluklarını karşılamak için global çözümleri ile konumlanmıştır.

 Eaton, 2015’teki satışları 20,9 milyar doları bulan bir güç yönetimi şirketidir. Eaton, müşterilerimizin elektriksel, hidrolik ve mekanik gücü daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan enerji verimliliği çözümleri sunar. Eaton yaklaşık 97,000 çalışana sahip ve 175’ten fazla ülkede müşterilere ürünler satmaktadır. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edin: www.eaton.com, www.eaton.com.tr, www.eaton.eu.