News Detail

News Detail

Dec 27, 2016

ARUBA - KOBİ’ler için Mobil İşbirliğini Hızlandırmanın Dört Adımı

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

Skype for Business dağıtımınızın başarısını garantilemek için, Wi-Fi ağ performansını ve kullanılabilirliğini optimize edebilen ve Skype for Business ses ve video uygulamalarına öncelik verebilen kablosuz bir ağ çözümüne ihtiyacınız vardır.

 

Akıllı telefon ve tabletteki büyümenin desteklenmesi

Skype for Business yatırımından en iyi şekilde yararlanmanız ve iyi bir şansa sahip olan Skype for Business ses ve video uygulamaları için güvenli bir deneyimi garantilemeniz için, Kablosuz LAN altyapınızı yükseltmeniz gerekecektir. Kullanıcılarınızın hareket halindeyken de zengin medyadan yararlanmaları için gigabit kablosuz hızları sağlayan Wave 2 erişim noktalarını da kapsayan uygun maliyetli, güvenilir ve yüksek performanslı kablosuz çözümler vardır.

 

Mobil kullanıcı deneyimini geliştirme

Çalışan ve müşteri etkileşimi, işinizin başarısı için kritik bir önem taşır. Zayıf bir Skype for Business servis kalitesi, kullanıcı verimliliğini düşürebilir, Skype for Business’in benimsenmesini geciktirebilir. Ancak UCC trafiği için yüksek servis kalitesinin garantilenmesi, özellikle ağ teknolojisini bilmeyen BT personeli için zor olabilir.

 

Kurum içi, host edilen veya karma ortamlar için ‘Skype for Business’ sertifikalı kablosuz çözümleri seçmek önemlidir. Yerleşik RF optimizasyonuna ve Skype for Business ses, video ve masaüstü paylaşımını diğer uygulama akımlarından ayırt etmek için bulucu yollar kullanan teknolojilere sahip bazı çözümler, ister kurum içi olsun isterse Office 365 çözümlerinin parçası olsun, Skype for Business trafiğine öncelik tanıyabilirler.

 

Ağın kullanılabilirliğini en iyi duruma getirme

İş iletişiminiz, işinizin can damarıdır. Ağınız çökerse, satışları kaybedebilir ve müşterileri hayal kırıklığına uğratabilirsiniz. Ağınızın dağıtımı kolay, güvenilir ve her zaman kullanıma hazır olduğundan emin olmanız gerekir. Ağın çökme ihtimaline karşı, ağ uzmanlığı olmaksızın ağın birkaç dakikada ayağa kaldırılıp çalıştırılabilmesi gerekir. Yerleşik esneklik, ağınızın ayakta kalıp çalışmasını garantiler.

 

Mobil UCC’nin güvenliğini sağlama

Office 365, yerleşik bir güvenlik ve sürekli uyumluluk sağlar, böylece siz de işiniz için önemli olan şeylere odaklanabilirsiniz. Verilerinizin nerede olduğunu ve  onlara kimlerin erişebildiğini her zaman bilirsiniz. Kullanıcılarınız mobil cihazlarını kaybederse, bütün verileri uzaktan silebilirsiniz.

 

Skype for Business uygulamalarınızın güvenliğini artırmak için, kablosuz çözümün, ağa giren veya çıkan tüm verileri izleyen, belirli güvenlik politikalarını karşılayamayan verileri engelleyen ve yetkisiz kullanıcıların ağınıza erişmesini önleyen entegre bir firewall’a sahip olması gerekir. Kullanıcı rollerine dayalı olarak erişim kurallarını belirlemek amacıyla basit bir firewall politikasını kullanabilmelisiniz. Firewall’un da, örneğin çalışanlar veya konuklar gibi kullanıcı sınıfları ve farklı uygulamalar için bant genişliğini kontrol etmenize izin vermesi gerekir. Entegre kablosuz bir izinsiz girişleri engelleme sisteminin ek bir özelliği, ağınızı yetkisiz veya sahte AP’lerden ve ağın çalışmasına zarar verme potansiyeline sahip olabilen diğer cihazlardan daha da koruyacaktır.

 

http://community.arubanetworks.com/t5/Technology-Blog/Four-steps-to-accelerate-mobile-collaboration-for-SMBs/ba-p/275614

 Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba hakkında

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba, dünyanın her yerinde her boyuttan kuruluşa yeni nesil ağ çözümleri sağlamada önde gelen bir tedarikçidir. Şirket, işleri ve kişisel yaşamlarının her yönü için bulut temelli iş uygulamalarına güvenen son nesil mobil kullanıcılara hizmet etmeleri için organizasyonlara destek oluyor.

 

Daha fazlasını öğrenmek için Aruba’nın sitesini ziyaret edin: http://www.arubanetworks.com. Gerçek zamanlı haberler için Aruba’yı Twitter ve Facebook’ta takip edin, mobilite ve Aruba ürünleri üzerine son teknik tartışmalar için şu adreste Airheads Social’i ziyaret edin: http://community.arubanetworks.com.