News Detail

News Detail

May 29, 2017

COMMVAULT - PGNiG SA, GDPR Mevzuatı Uyumunu Basitleştirmek İçin Commvault Data Platform’u Kuruyor

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

Varşova Menkul Kıymetler Borsası’nın (WIG 20) önemli ulusal şirketlerinden biri olan PGNiG'nin verileri son derece hassas, bu yüzden ciddi bir güvenlik ve mevzuata uyum prosedürleri gerektiriyor. Avrupa Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) gibi ek bölgesel düzenlemeler nedeniyle PGNiG, son derece ayrıntılı veri sınıflandırması, erişim yönetimi ve sahip olunan verilerin tiplerini belirten raporlamaya ihtiyaç duyuyor. Bu unsurlar, kurtarma süreleri veya olası veri kaybı miktarı konusunda sürdürülmesi gereken uyumluluk gereksinimlerini belirliyor. Aynı zamanda, tek bir yedekleme alanının parçası olarak şirketin beş bölümü için merkezi bir veri koruma sistemi gerekiyordu.   

 

Üç aşamalı kurulum başlangıçta, uygulama güvenliğine genişletilmeden önce, sanal ortamların, mobil cihazların ve e-posta arşivlemesinin korunmasını, özel mobil cihaz güvenliğini, bölümler için veri korumasını ve MS Exchange posta sisteminin, günlük kaydı, tam metin veri endekslemesi ve güvenlik ekipleri için bir kontrol panosu gibi uyumluluk unsurlarıyla genişletilmesini içeriyordu. Bu özellikler, mevzuata uyum sağlamanın garantilenmesine, denetim süreçlerinin hızlanmasına ve yasal el koyma işlemlerinin başlatılmasına izin vermeye yardım ediyor.

 

PGNiG’de daha önce, çok farklı çözümler birbirine paralel olarak kullanılmışlar. Commvault kurulumundan sonra, yedeklenmiş veriler kesin olarak tanımlanmış beş katmana ayrılıyorlar. Alt tabakalarda sınıflandırılan veriler, ayrı tutma ve yedekleme kılavuzları ile birlikte farklı RTO'lar ve RPO'lar ile güvenceye alındılar.

 

Commvault çözümü, sanal ortamların, iş istasyonlarının ve MS Exchange postalama sistemi yedeklerinin tümünün tam korumasını sağlayarak iş riskini en aza indirdi. Oracle sunucular ve Exadata depolaması için posta sistemi arşivlemesi ve uygulama korumasına ek olarak kurulum, 500 kadar uç noktayı kapsayacak. Commvault koruması toplamda yaklaşık 200 TB’lık bir veri hacmini kapsıyor, buna sanal bir ortamdaki 90 TB’lık veriler, 75 TB’lık uygulama verileri, postalama sisteminin parçası olarak 25 TB’lık veri ve mobil cihazlardan gelen 15 TB’lık bir veri grubu da dahil.

 

PGNiG SA’in BT Altyapı Direktörü Przemysław Wesołowski, “Commvault’un şirketimizin veri yönetimi ve bilgi alanlarındaki durumunu değerlendirmesinin bir parçası olarak, şirket tarafından düzenlenen bir dönüşüm atölyesi boyunca Commvault Platform’un tüm potansiyelini keşfettik. Atölye çalışmaları, mevzuata uyumluluk açısından daha yüksek hız ve doğruluk sağlamanın yanı sıra farklı veri setlerini yöneticilerimiz için daha hızlı ve kolay bir şekilde görsel hale getirerek, bize daha fazla rekabet avantajı sağlayacak tavsiyelerle sonuçlandı. Bu, kurumumuz bu kadar çok ticari açıdan hassas verilere sahipken ve GSYİH'ya ilişkin mevzuat şartlarının 2018 yılında yürürlüğe girecek olması nedeniyle kritik bir noktaydı” dedi.

 

PGNiG’nin posta sisteminin arşivlenmesi, MS Exchange’de yönetilen veri hacminin %50-60 kadar azaltılmasını da mümkün kılacak. İşlem, ilgili yedekleme pencerelerini kısaltacak ve lisans maliyetlerini önemli ölçüde azaltacaktır. Posta sistemi veya yapısal olmayan dosyalar gibi daha az ticari önem taşıyan verilerin yedekleri CommVault Platform arşiv sistemine aktarılacak, böylece yedek arşivine tam erişim sağlanırken maliyetler de düşürülecek. Gelecekte, yedekleme için bir veri kopyalama sisteminin yanı sıra en kritik verileri de destekleyecek bir felaketten kurtarma merkezi kurulacak.

 

Commvault Merkezi Doğu EMEA Bölge Başkan Yardımcısı Agnieszka May-Sadowska da,“Polonya'da PGNiG gibi büyük çokuluslu kuruluşların rekabet avantajı ve mevzuata uyum güvencesi sağlamak için çözümlerimizi kullanmalarını görmekten dolayı çok mutluyuz. Hızlı veri büyümesi ve hızla değişen iş ve teknoloji koşulları ile karşı karşıya olan kuruluşlar, maliyetli yatırımlar yapmadan kesintisiz altyapı geliştirme gereksinimi duyuyorlar. Commvault Data Platform, mevcut donanım altyapısının veya yeni bulut yatırımlarının herhangi bir kombinasyonunu kullanarak esneklik, ölçeklenebilirlik ve iş değeri sağlar” dedi.

 

PGNiG SA Hakkında

Polish Oil and Gas Company (PGNiG), Polonya doğal gaz pazarının lideri. Hisseleri Varşova Borsası’nda işlem gören şirketin ana işi, doğal gaz ve ham petrol alanlarını bulmak ve üretim yapmak. Gaz ve sıvı yakıt ihracatı, depolaması, satışı ve dağıtımını yapan şirketleri var. Ayrıca ısı ve elektrik üretiyorlar. PGNiG’nin 30 kadar şirkette hissesi var, bunların arasında fiziksel jeofizik, sondaj ve bakım servisi veren kurumlar da var. PGNiG, Norveç Kıta Sahanlığı'nda ve Pakistan'da arama ve üretim ruhsatlarına sahip. Norveç Denizi'ndeki keşif ve üretim faaliyeti, PGNiG Upstream Norway tarafından gerçekleştirilmektedir. Münih merkezli PGNiG Supply & Trading, Batı Avrupa'da gaz ticareti yapıyor.

 

Commvault Hakkında

Commvault, veri koruma ve bilgi yönetimi çözümlerinde lider bir tedarikçidir, dünya çapında şirketlerin daha fazla değer ve iş öngörüsü yaratmak ve modern veri ortamlarına geçmeleri için verilerini etkinleştirmelerine yardım eder. Doğrudan veya dünya çapındaki bir iş ortakları ve servis sağlayıcıları ağı ile sunulan çözümler ve servislerle Commvault çözümleri, veri koruma ve kurtarma, bulut, sanallaştırma, arşiv, dosya senkronizasyonu ve paylaşımında endüstrinin lider portföylerinden birini oluşturuyor. Bağımsız ve güvenilir bir uzman olarak Commvault, teknoloji vizyonu, yenilikçiliği ve icracılığı için müşterilerden ve nüfuzlu üçüncü partilerden övgüler almaktadır. Donanım işi veya diğer iş gündeminin cazibesine kapılmaksızın Commvault’un sadece veri yönetimine odaklanması, yerinde (on-premise) olarak, mobil platformlarda, bulutta dağıtılan ve bir-servis-olarak sunulan çözümlerin, tüm endüstrilerdeki her boyuttan şirket tarafından kullanılabilmesini sağlıyor. Dünyanın her yerindeki pazarlarda oldukça nitelikli bireylerden oluşan 2,700 kadar çalışana sahip olan Commvault, NASDAQ (CVLT) borsasında halka açık bir şirkettir ve genel merkezi ABD’de Tinton Falls, New Jersey’dedir. Commvault hakkında daha fazla bilgi edinmek için — ve sizin için veri çalışmalarınıza nasıl yardımcı olabileceğini görmek için — commvault.com’u ziyaret edin.

 

# # #

 

Commvault’un Güvenli Liman Beyanı

Müşterilerin sonuçları buradaki ifadelerden maddi olarak farklı olabilir; Commvault tüm müşterilerin yukarıda ifade edilen kazançları elde edebileceğini garanti etmez. Bu basın bülteni ileriye yönelik ifadeler içerebilir, bunların arasında rekabet faktörleri, yazılım ürünleri ve ilişkili servislerin geliştirme, üretim, pazarlama ve satışının doğasında olan zorluklar ve gecikmeler, genel ekonomik şartlar ve benzerleri gibi risklerin ve belirsizliklerin söz konusu olduğu finansal tahminlere ilişkin ifadeler olabilir. Commvault'un geleceğe ilişkin inançları, planları, beklentileri veya amaçları, 1933 Menkul Kıymetler Kanunu’nun 27A bölümünde ve 1934 Menkul Kıymetler Borsası Kanunu’nun 21E bölümündeki düzenleme kapsamındaki geleceğe yönelik ifadelerdir. Bütün bu ileriye yönelik ifadeler, 1995 Menkul Kıymetler Davası Reformu Kanunu’nun güvenli liman hükümlerine uygun olarak sarf edilmiştir. Gerçek sonuçlar beklenen sonuçlardan maddi olarak farklı olabilir. Commvault, ileriye yönelik beyanlarını güncellemeyi taahhüt etmez. Herhangi bir ürün sürümünün geliştirilmesi ve zamanlamasının yanı sıra özelliklerinin veya fonksiyonlarının herhangi biri bizim takdirimize kalmıştır.

 ©1999-2017 Commvault Systems, Inc. Bütün hakları saklıdır. Commvault, Commvault ve logosu, "C hexagon” logosu, Commvault Systems, Solving Forward, SIM, Singular Information Management, Commvault OnePass, Commvault Galaxy, Unified Data Management, QiNetix, Quick Recovery, QR, CommNet, GridStor, Vault Tracker, InnerVault, Quick Snap, QSnap, IntelliSnap, Recovery Director, CommServe, CommCell, ROMS, APSS, Commvault Edge, Commvault GO ve CommValue, Commvault Systems, Inc.’in tescilli markaları veya kayıtlı tescilli markalarıdır. Diğer bütün üçüncü parti markalar, ürünler, servis isimleri, tescilli markalar veya kayıtlı servis markaları, sahiplerinin mülküdür ve sahiplerinin ürün veya servislerini belirlemek için kullanılırlar. Tüm özelliklerin haber vermeden değiştirilebilmesi söz konusudur.