News Detail

News Detail

Apr 13, 2015

HONEYWELL - Türk Lise Öğrencisi ABD Uzay Ve Roket Merkezi'nde Eğitime Katıldı

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

 

 

TÜRK LİSE ÖĞRENCİSİ ABD UZAY VE ROKET MERKEZİ'NDE EĞİTİME KATILDI

 

İstanbul Kartal Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Öğrencisi Olan Metin Özyıldırım Bu Saygın Kursa Katılan İlk Türk Öğrenci Oldu

 

 

İstanbul, 19 Mart 2015 – Honeywell (NYSE: HON) tarafından düzenlenen, 39 farklı ülkeden ve ABD'deki 26 eyalet ve bölgeden toplam 306 öğrencinin 2015 yılında katıldığı Honeywell Leadership Challenge Academy (HLCA) programında bu yıl bir ilk yaşandı ve İstanbul Kartal Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi öğrencisi olan Metin Özyıldırım da bu eşsiz programa katıldı. Liderlik programı, 21 Şubat - 6 Mart 2015 tarihleri arasında iki hafta boyuncu aralıksız olarak Alabama, Huntsville'deki ABD Uzay ve Roket Merkezi'nde yürütüldü.

Program sırasında 16- 18 yaşları arasındaki öğrencilere, temel liderlik becerilerini pekiştirecek ve profesyonel deneyimlerini bizzat paylaşacak olan bilim insanları, mühendisler ve eski astronotlarla tanıştırıldı. Öğrenciler kendi roketlerini tasarlamak, yapmak ve test etmek; simülasyonlu astronot eğitimine, mekik görevlerine ve ay yürüyüşüne katılmak gibi zorlu görevler için ekipler oluşturdu.

Benim İçin Olağanüstü Bir Fırsat”

Bu saygın kursa katılan ilk Türk öğrenci olan Metin Özyıldırım, “HLCA programının eğitim geleceğimi değiştireceğine inanıyorum. Hiç kuşkusuz bu benim için olağanüstü bir fırsat” dedi. Özyıldırım, her zaman bir NASA programına katılmayı hayal ettiğini; HLCA programına katılmanın ve bu heyecanı dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle paylaşmanın farklı potansiyel kariyer olanaklarını anlamasına yardımcı olduğunu belirtti.

 “Hedefimiz, geleceğin zorlu görevlerinin üstesinden gelebilecek liderler, mühendisler ve bilim insanlarından oluşan yeni bir nesil yetiştirmeye devam etmektir” diyen Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Orhan Geniş ise sözlerini şöyle tamamladı: “HLCA programı bu müstesna öğrencilerin anlamlı, bilim ve matematiğe dayalı zorlu görevlerde yer almalarını sağlayacak ve onlar için gelecek vaat eden STEM kariyerleri dünyasının kapılarını aralayacaktır.”

 

# # #

Destekleyici Kaynaklar

 

Honeywell Hometown Solutions Hakkında

Honeywell Leadership Challenge Academy, beş önemli alana odaklı, şirketin kurumsal vatandaşlık girişimi Honeywell Hometown Solutions'ın bir parçasıdır: Fen Bilgisi ve Matematik Eğitimi, Aile Güvenliği, Barınma, Doğal Ortam ve Koruma ve İnsani Yardım. Honeywell, önde gelen kamu ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla birlikte hizmet sunduğu topluluklarda bu gereksinimleri karşılamak için güçlü programlar geliştirmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen http://citizenship.honeywell.com/ adresini ziyaret edin.

 

Honeywell Hakkında

Honeywell (www.honeywell.com) havacılık-uzay ürünleri ve hizmetleriyle; yapılara, evlere ve sektöre ilişkin denetim teknolojileriyle; turboşarjlar ve performans malzemeleriyle müşterilere hizmet sunan bir Fortune 100 teknoloji ve üretim lideridir. Honeywell hakkında daha fazla haber ve bilgi için lütfen www.honeywellnow.com adresini ziyaret edin.

 

ABD Uzay ve Roket Merkezi Hakkında

Bir Smithsonian İştiraki olan ABD Uzay ve Roket Merkezi; Space Camp® ve Aviation Challenge®, Apollo 16 kapsülü, National Historic Landmark Saturn V roketine ve dünya standartlarında gezici sergilere ev sahipliği yapmaktadır. USSRC'deki heyecan verici programlar ve aktiviteler hakkında daha fazla bilgi edinmek içinwww.rocketcenter.com adresini ziyaret edin.

 

# # #

 

Medya İletişim Birimi:

Honeywell

Selçuk Şandan

(216) 5787100

Selcuk.Sandan@honeywell.com