News Detail

News Detail

Apr 13, 2015

Wacom - Bu Bölümde İş Bulma Sorunu Yok

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

BU BÖLÜMDE İŞ BULMA SORUNU YOK

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı desteğiyle Anadolu Üniversitesi Çizgi Film Atölyesi Wacom Laboratuvarını Açtı

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film - Animasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fethi Kaba, Fakültenin animasyon bölümünün 24 yıl önce kurulduğunu ve bugüne kadar 304 mezun verildiğini söyledi. Öğrencilerinin henüz okuldayken freelance olarak çalışmaya başladıklarını belirten Kaba, daha mezun olmadan öğrencilerin rahatlıkla iş bulduklarını bildirdi. ‘’Anadolu Üniversitesi çizgi Film Araştırma Geliştirme Merkezi’’ projesi için yaklaşık 1 milyon 480 bin TL destek kredisi aldıklarını ve kredi ile öğrencilerin iş yaşamlarını çok etkileyecek olan Wacom Laboratuvarı kurduklarını belirtti. Açılmış olan Wacom laboratuvarı için 18 Mart tarihinde Wacom Global İletişim Sorumlusu Jens Kellersmann, İllüstratör Burak Şentürk ve Pepe’nin Anadolu Üniversitesindeki geliştiricisi Düşyeri Stüdyosundan Mustafa Bilgiç’in katılımıyla öğrenciler için bir atölye çalışması gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen bu atölye çalışmasında Wacom’un duyurusunun yeni yapmış olduğu Wacom Cintiq 27QHD ve Cintiq Companion 2ile İllüstratör Burak Şentürk’ün “Fikrin hızla tasarıma aktarılması” konulu sunumuyla öğrencilere sektör hakkında bilgiler verildi.

 

Cintiq 27HD ve Cintiq Companion 2 Tanıtıldı

Wacom yaratıcı profesyonellerin artan taleplerini karşılamak üzere Wacom, Cintiq 27QHD ile Cintiq 27QHD touch ürünlerini piyasaya çıkarıyor. Gelmiş geçmiş en iyi pen-on-screen performansına sahip, Wacom’un yeni ana ürünü Cintiq geniş, edge-to-edge cam çalışma yüzeyiyle, göz alıcı renkleri ve ergonomiye gösterdiği özenle sanatçıları ve tasarımcıları mest edecek. 27” ekranı sonsuz bir yüzey hissi uyandırırken, sanatçıların ve tasarımcıların gerçek anlamda büyük resmi görebilmelerini sağlıyor.

CintiqCompanion 2, benzeri görülmemiş bir özgürlük ve esneklik sunarak, kullanıcıların her yerde keşfe çıkmasına ve yaratıcı izlerini oluşturmasına imkân tanıyor. Wacom’un yeni mobil çözümü, bir Cintiq’in sunduğu tüm yaratıcı girdi kapasitesiyle beraber tam özellikli bir Windows® 8 tablet olarak çalışabilir ya da ihtiyaç olduğunda, Cintiq® Connect ile ev veya ofisteki Mac veya PC’ye bağlanarak, yaratıcı profesyonellerin yıllardır güvendiği, kalem performansıyla ünlü birincil veya ikincil bir Cintiq ekranı olarak işlev görebilir.