News Detail

News Detail

May 29, 2015

Infor- Altıniplik- Bilişim Teknolojisine Yatırım Yaptı Ürün Teslim Süresini ` Kısalttı

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

Bilişim Teknolojisine Yatırım Yaptı Ürün Teslim Süresini %60 Kısalttı

Dünyadaki İlk Entegre Çorap Tesisine Sahip Olan Altın İplik Şirketi BT Yatırımı Yaparak İş Süreçlerini Kısalttı

Hepimizin yakından tanıdığı “MÜJDE” markasıyla uzun yıllardan bu yana iplik ve çorap üreten ve fabrikalarında poliamid chipslerden çorap üretebilen dünyadaki ilk entegre çorap tesisine sahip olan Altın İplik ve Çorap Sanayi A.Ş. uzun yıllardan bu yana lider iş uygulaması yazılım şirketi Infor çözümlerini kullanıyor. Bu doğrultuda 13 Mayıs tarihinde Altın İplik’in Çerkezköy’de bulunan üretim tesisine basın turu gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinlikte Infor Ülke Müdürü Yasemin Giden, Altın İplik’in dünyada ve Türkiye’de yaptığı çalışmalar ve Inforun bu çalışmalara katkıları hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

Maliyet Tasarruflarını Arttırmak İçin Infor'un Ürünleri Genişletildi

Çokuluslu bir pazarda hızla büyüyen işini, artan kapasitesini ve kaynaklarını yönetmekte ve kontrol etmekte yaşadığı güçlükler, Altın İplik şirketinin BT ekibini, mevcut ERP sistemini geliştirme arayışına itti. Şirket maliyet tasarruflarını artırmak, süreçleri basitleştirmek ve tüm iş süreçlerini tek, entegre ve kullanımı kolay bir uygulamadan yönetebilmek ve takip edebilmek için, sistemini kullanmakta olduğu Infor LN ERP çözümünün son sürümüne yükseltmeye, bu süreçte Infor’un iş ortağı olan kendi çözüm sağlayıcısı Elan’la çalışmaya karar verdi. Bu karar, şirketin 1500’ün üzerinde çalışanının tümü için tek bir İK sistemi dahil, tek entegre uygulama kullanmasına olanak sağladı.

Altın İplik, 12 milyon düzine çorap ile 6.000 ton iplik üretme kapasitesine sahip. Şirket toplam çorap ve iplik kapasitesinin %60’ini başta Avrupa ve Kuzey Amerika ülkeleri olmak üzere ihraç etmektedir. Şirket bünyesinde 1.500’ün üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır.

Infor LN, doğruluğu ve görünürlüğü geliştirmeyi amaçlayan çoklu ölçüm birimleri, lot kontrol ve ağırlık kontrolü dahil tüm stok için ayrıntılı envanter yönetimini sağlamaktadır. Sipariş gereksinimlerini dengeleyerek ve verimliliği optimize ederek, her aşamada iş emirlerini ve görevleri kontrol etmektedir. Ayrıca işgücünü yönetmekte, çalışmalar için zaman çizelgesi oluşturmakta, rotaları planlamakta ve maliyetleri izlemektedir.

Konuyla ilgili olarak Altın İplik Çorap’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nahit Özcan “Yeni ERP altyapımızdan çok memnunuz. Esnekliği artırmanın yanında, hata sayısını azaltarak üretim sürecini daha da kolaylaştırdık. Tüm malzemeleri ve ürünleri daha net izleyebilmemizi sağladı. Şu anda sistemde 50.000’i aşkın kalem izleniyor ve buna rağmen hata oranları 1/40.000’in altında. Naylon hammaddesinden ambalajlı çorap üretimine kadar geçen süre iki haftadan yalnızca 3 güne düştü. 3 aylık üretim kapasitesine eşit olan stok seviyesini azaltmayı da başardık. Müşterilerimizin verdiği %80 satın alma garantisiyle, şu andaki stok seviyemiz neredeyse 1 aylık üretim kapasitesinde.” dedi.

“Mevcut süreçlerin dikkatli bir analizini yaparak, zayıf noktaları ve bunların üstesinden gelmenin en iyi yollarını belirleyerek işe başlamanın doğru bir karar olduğuna inandıklarını söyleyen Özcan, Verimliliğimiz açısından hayati önem taşıyan kilit ölçüte odaklandık. LN ihracatta teslim süresini 6 haftadan 2 haftaya indirmemizi sağladı. Artık süreç maliyetleri Infor LN’de izlenebiliyor ve şirket bu sistemi kullanarak süreç maliyetlerinde %18 gelişim sağladığının altını çizdi.


Infor Hakkında

Infor, 194 ülkeden 73.000’den fazla müşterinin operasyonları geliştirmesine, büyümeyi teşvik etmesine ve iş taleplerindeki değişikliklere hızla uyum sağlamasına yardımcı olan kurumsal uygulamalar ve hizmetlerin üçüncü büyük sağlayıcısıdır. Infor zengin bir kullanıcı deneyimi sağlayan çığır açıcı bir teknoloji kullanarak, hız için tasarlanmış endüstriye özgü uygulamalar ve paketler ile müşterilere işlerini bulutta, yerinde ya da her ikisinde yürütme seçeneği veren esnek dağıtım olanakları sunmaktadır.

Infor hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen siteyi ziyaret edin: www.infor.com. # # #

Bilgi için:

Promedia PR

Tel: 0212 465 7000

Berk Ütkü

e-mail: berku@promedia.com.tr