News Detail

News Detail

Feb 2, 2015

ARUBA - ARUBA, KOBI Pazarını Da Hedefliyor

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

ARUBA, KOBİ PAZARINI DA HEDEFLİYOR

Aruba Ortaklarına yönelik İyileştirmeler, Yeni KOBİ odaklı Kanal Ekibi ve KOBİ’ye özel Tasarlanmış Ürünlerle, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin İhtiyaçlarını Karşılamaya Yardım Edecek

 

 LONDRA – 14 Ocak 2015 – Aruba Networks, Inc. (NASDAQ: ARUN) bugün, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) ve KOBİ’lere hizmet veren kanal ortaklarının ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için EMEA Aruba PartnerEdge Programını genişletmekte olduğunu duyurdu. Kısa süre önce piyasaya sürülen KOBİ’lere özel tasarlanan 802.11ac ürünleriyle birlikte, çok çeşitli yeni programlar, promosyonlar ve KOBİ yetkilendirme desteği, ayrıca İrlanda’nın Cork kentinde, odaklı bir KOBİ yetkinlik merkezi. Bu merkez, kurulumu ve bakımı kolay ve küçük ve orta ölçekli işletmelere mükemmel uyum sağlayabilecek Aruba Networks bulut tabanlı merkezi çözümleri ile Instant Access noktalarının satışında ortakları desteklemeye odaklanacak.

 

Kısa süre önce duyurusu yapılan, KOBİ’lerde orta yoğunluktaki kablosuz internet ortamlarına özel bir dizi giriş seviyesi çift radyo APsi olan 200 Serisi veya orta yoğunluktaki KOBİ kullanımlarında yüksek performans ihtiyacını karşılayan 210 Serisi AP, 802.11ac ürünüyle maliyet etkin bir biçimde yükseltme yapmak isteyen KOBİ’ler için mevcut seçenekleri daha da çoğalttı.

 

Aruba Networks küresel kanalları başkan yardımcısı Karl Soderlund, “Aruba Instant ve Aruba Central ile gördüğümüz ilginin yanı sıra, geçtiğimiz aylarda önemli sayıda ortak edinmemiz, Aruba Bulut Wi-Fi Çözümünün büyük bir hızla KOBİ’lerin tercihi WLAN çözümü olduğunu gösteriyor,” şeklinde konuştu.

 

Aruba Networks EMEA Kanal Satışları Direktörü Frederic Saint-Joigny’ye göre, “Yüzlerce ortak, Aruba KOBİ portföyüyle kusursuz bir büyüme yaşıyor ve pazarı kapsamaya ilişkin talep de artıyor. Tek elde toplanan KOBİ yetkinlik merkeziyle, Aruba mevcut ve yeni katılacak ortaklarımıza tek elden, tutarlı ve erişilmesi kolay bir destek merkezi sunuyor. Yetkinlik merkezi; telefon, e-posta, çevrimiçi sohbet ve diğer çevrimiçi hizmetler aracılığıyla yerel dil desteği sağlıyor.”

 

Aruba Networks Türkiye Kanal Müdürü Bora Yüksel; “Aruba Networks ile küçük ve orta ölçekli işletmelerde uzun yıllardır aktif olarak yer aldık. Başarımızın sırrı ise Instant APs; kullanım kolaylığı ve kalitesi bu pazar için kusursuz, bu yüzden Aruba’nın bu pazara daha fazla yoğunlaşacağını öğrenmekten büyük memnuniyet duyuyoruz,” dedi.

 

Dell’Oro Group tahminlerine göre, yıllık KOBİ WLAN pazarı fırsatı birkaç yıl içinde 1,3 milyar dolara yaklaşabilir; zira KOBİ’ler ve dağınık şirketler hem küçük ofis/home ofis (SOHO) sınıfı cihazlarını yükseltmek hem de daha yüksek performanslı 802.11ac cihazlarına geçmek istiyorlar. Bağlama oturtmak gerekirse; bugünkü KOBİ WLAN pazarının yarısından biraz fazlası işletme sınıfı cihazlardan hizmet alıyor; bu durum da büyük bir satış fırsatını beraberinde getiriyor.

 

Temel taşı olarak Aruba PartnerEdge Programıyla Aruba, yeni ortakların hızla çözüm uzmanlığı edinip geliştirebilmelerini sağlamak üzere KOBİ pazarına yönelik KOBİ’lere özel bir web sitesi, çevrimiçi eğitim, promosyon ve satış yetkilendirme desteği başlatıyor. Her ortak aşağıdaki unsurları kapsayan 90 günlük bir işe alım ve alıştırma döngüsünden geçecektir:

  • Aruba Partner portalına erişim ve Aruba Quotient mobil uygulaması

  • Bir Inside Channel Hesap Yöneticisinden özel destek ve Inside Channel SE

  • Demo donanım teklifleri

  • Ek iş getirisi için hedefi belirli promosyonlar

  • Ücretsiz satış uzmanı eğitimi ve sertifikalandırma

 

Ayrıca, KOBİ kanalına özel bir dizi promosyon da tasarlanmıştır. Aruba, KOBİ müşterilerine özel, Aruba Central için 50 dolarlık başlangıç fiyatı belirlemiş ve Instant AP için ‘4 alana 5.si bedava’ promosyonu düzenlemiştir.

 

Aruba, yeniden satış ortakları bulmak ve onları işe başlatmak ve alıştırmak üzere EMEA’daki dağıtım ortaklarıyla yakın işbirliği yapacaktır.

 

 

Ortaklarımızı www.arubanetworks.com/sme adresini ziyaret ederek programa katılmaya davet ediyoruz.

 

Aruba Networks, Inc. Hakkında

Aruba Networks, mobil işletmeler için gelecek nesil ağ erişim çözümleri sağlayan lider bir şirkettir. Şirket; Bilişim Departmanlarını ve işle ilgili ve şahsi iletişim ihtiyaçlarının her boyutunda mobil cihazlarını kullanan, teknolojiyi yakından takip eden yeni nesil kullanıcılardan oluşan #GenMobile’ı güçlendiren Hareketlilik tanımlı ağlar tasarlar ve temin eder. Aruba Mobility-Defined Networks™, #GenMobile ile Bilişim’in güvenebileceği bir hareketlilik deneyimi yaratmak için, altyapı boyunca performans optimizasyonunu otomatik hale getirir ve eskiden bilişim ekiplerinin manuel müdahalesini gerektiren güvenlik eylemlerini tetikler. Sonuçları ise, ciddi oranda artan verimlilik ve düşen operasyonel maliyetlerdir.

 

NASDAQ ve Russell 2000® Endeksinde listede olan Aruba’nın genel merkezi Sunnyvale, Kaliforniya’dadır; Amerika kıtası, Orta Doğu, Afrika ve Asya-Pasifik bölgelerinde faaliyetleri vardır. Daha fazla bilgi için, Aruba’yı http://www.arubanetworks.com adresinden ziyaret edin. Gerçek zamanlı güncel haberler için Aruba’yı Twitter ve Facebook sayfalarından takip edin; son olarak, mobilite ve Aruba ürünleriyle ilgili en son teknik tartışmaları görmek için ise Airheads Social’ı ziyaret edin: http://community.arubanetworks.com.

 

© 2014 Aruba Networks, Inc. Aruba Networks’ün ticari markaları arasında Aruba Networks®, Aruba The Mobile Edge Company® (stilize edilmiş), Aruba Mobility-Defined Networks™, Aruba Mobility Management System®, People Move Networks Must Follow®, Mobile Edge Architecture®, RFProtect®, Green Island®, ETips®, ClientMatchTM, Virtual Intranet AccessTM, ClearPass Access Management SystemsTM, Aruba InstantTM, ArubaOSTM, xSecTM, ServiceEdgeTM, Aruba ClearPass Access Management SystemTM, AirmeshTM, AirWaveTM, Aruba CentralTM, and “ARUBA@WORKTM yer almaktadır. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.