News Detail

News Detail

Apr 13, 2015

McAfee - Galaxy S6 Akıllı Telefonlar Intel Security'ye Emanet

Category: Basın Bülteni
Posted by: promedia

 

 

GALAXY S6 AKILLI TELEFONLAR

INTEL SECURITY’YE EMANET

 

 

Kötü Amaçlı Yazılım Önleme Teknolojisi Önyüklemeli Olarak Dünyanın Her Yerindeki Müşterilerin Cihazlarını Koruma Altına Alacak

 

Öne Çıkan Yenilikler:

  • Dünya genelinde, Samsung Galaxy S6 cihazları Intel Security™’nin McAfee VirusScan Mobile™ anti-malware teknolojisi ile önyüklenmiş olarak müşterilere sunulacak.

 

Mobil Dünya Kongresi, Barselona, İspanya – 3 Mart 2015- Bugün, Intel Security Samsung’un Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge akıllı telefon kullanıcılarına kendilerini giderek artan mobil tehditlere karşı korumalarını sağlayacak bir güvenlik çözümü sunacağını duyurdu. Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge ilk kez VirusScan Mobileteknolojisiyle donatılmış halde müşteriyle buluşacak. Bu anlaşma sayesinde, müşteriler Galaxy S6 cihazlarında hem kötü amaçlı yazılım önleyici teknolojinin hem de daha güvenli bir mobil Internet deneyiminin keyfini yaşayacak.

 

Dünya giderek daha da ince bağlantılarla örülüp, mobil cihazlar her yere yayıldıkça, karmaşık yetkisiz giriş tehditleri de artmaya devam ediyor. Birçok popüler ünlünün fotoğraflarının sızdırıldığı “celebgate” saldırısından, mobil casus yazılımlara, IoT cihazlara yönelik saldırılara ve mobil ödemelerdeki artışa kadar uzayan mobil cihaz hassasiyetleri ve potansiyel riskleri hiç olmadığı kadar yüksek bir düzeyde. McAfee Labs’in yeni raporunagöre, virüsler, kötü niyetli uygulamalar ve URL'ler dahil olmak üzere mobil kötü amaçlı yazılımlar 2014 yılının dördüncü çeyreğinde yüzde 14'lük bir artış sergiledi. Raporda mobil kötü amaçlı yazılım bulaşma oranının da anlamlı ölçüde arttığı, 2013 yılının dördüncü çeyreğinden bu yana tüm sistemlerin en az yüzde 8'inde bulaşma tespit edildiği de ifade ediliyor.  

 

Intel Security Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü John Giamatteo, “Hiç görülmemiş bir bağlantısallık çağında yaşıyoruz; kullanıcılar bankacılıktan, alışverişe ve vergi beyannamelerine kadar neredeyse her şeyi mobil cihazlarında yapıyor ve potansiyel olarak hassas verilerini ve gizliliklerini riske atıyor,” dedi. “Intel Security sayesinde, tüm Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge kullanıcıları güvenli bir Internet deneyimi yaşayabilmek için gereken korumadan yararlanabilecek."

 

Intel Security güvenlik çözümleri, dünya genelinde bilgisayar üreticilerinin çoğu tarafından hâlihazırda kullanıma sunuluyor. Cihazlara önyüklemeli olarak sunulacak bu teknolojiyle birlikte, Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge kullanıcıları yeni cihazlarında kötü amaçlı yazılım tarama ve koruma özelliklerine hemen erişebilecek ve mobil dünyayı gönül rahatlığıyla gezinerek keşfedebilecek.

 

Samsung Mobil İletişim Birimi Güvenlik Ar-Ge Başkan Yardımcısı Henry Lee bu konuda şu ifadeleri kullandı: “Önyüklemeli güvenlik çözümü sayesinde, Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge kullanıcıları yeni cihazlarında hâlihazırda etkinleştirilmiş olan en son kötü amaçlı yazılım önleme teknolojisini kullanmaya hemen başlayabilecek. Ortaklarımızla yakın işbirliği içerisinde çalışarak, müşterilerimizin kendilerini dijital dünyada güvende ve emniyette hissetmelerini sağlayacak birinci sınıf güvenlik çözümleri sunuyoruz.”

 

McAfee VirusScan Teknolojisi

McAfee VirusScan Mobile, hem cihazda hem de SD Kartta bulunan uygulamaları ve dosyaları tarayarak, virüsler, solucanlar, Truva atları ve kötü amaçlı diğer kodların neden olabileceği bozulmaları önlemeye yardımcı oluyor.

 

Erişilebilirlik

Samsung Galaxy S6 cihazlar McAfee VirusScan ile önyüklemeli olarak müşterilere sunulacak. İlave herhangi bir satın alma zorunluluğu yok.

 

Intel Security Mobil Dünya Kongresi’nde

Mobil Dünya Kongresi kapsamında, Intel Security bu teknolojinin demolarını 3. Salonda bulunan 3D30 sayılı Intel standında görücüye çıkaracak.

 

###

 

Intel Security Hakkında

Security Connected stratejisi, donanımla geliştirilmiş güvenliğe yönelik yenilikçi yaklaşımı ve eşsiz Küresel Tehdit İstihbaratı ile, Intel Security dünya genelinde ticari ve kişisel kullanıma yönelik sistemleri, ağları ve mobil cihazları koruyan proaktif, kanıtlanmış güvenlik çözümler geliştirmeye odaklanmaktadır. Intel Security, McAfee’nin deneyimini ve uzmanlığını Intel’in yenilikçiliği ve kanıtlanmış performansı ile birleştirerek, güvenliği her mimarinin ve her bilgisayar platformunun vazgeçilmez bir bileşeni haline getirmektedir.Intel Security’nin misyonu, herkese dijital dünyada güven ve emniyet içerisinde yaşama ve çalışma güvenini vermektir. www.intelsecurity.com.

 

Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak ölçüde güvenli olamaz.  

Intel ve Intel Logosu, ABD’de ve/veya ülkelerde Intel Corporation’ın markalarıdır. McAfee ve McAfee Logosu ABD’de ve/veya diğer ülkelerde McAfee Inc.’in veya bağlı kuruluşlarının markalarıdır.

*Diğer ad ve markaların, başkalarının mülkü olduğu iddia edilebilir.   

© 2015 Intel Corporation